Navigácia

O škole Naša škola dnes Školský poriadok Školský vzdelávací program " ŠIKOVNÉ LIENKY "

Materská škola Československej armády č.20, Prešov  je štátnou školou pre deti od  2 do 6 rokov a pre deti s odloženou školskou dochádzkou. Od roku 2001 je zriaďovateľom školy mesto Prešov a od 1.1.2009 získala štatút školy s právnou subjektivitou. Materská škola leží v lokalite Sídliska II. pri nákupnom stredisku Centrál na Ulici Československej armády č.20 v blízkosti Základnej školy rovnakého mena. Sme najväčšou materskou školou v danej lokalite. Do prevádzky bola škola odovzdaná 7. Februára 1968.

Areál školy tvorí rozsiahly školský dvor s bohatou zeleňou, okrasnými kvetmi a novými preliezkami, ktoré poskytujú deťom dostatok priestoru pre rôzne pohybové aktivity.  Za pomoci našich rodičov realizujeme brigády za účelom úpravy prostredia šk.dvora, náterov oplotenia, preliezok, úpravu chodníkov...

Za výraznej pomoci našich rodičov, ale aj všetkých zamestnancov sa nám darí vymaľovať postupne niektoré triedy v škole, ktoré sa svojim novým nábytkom, hračkami a učebnými pomôckami môžu vyrovnať školám s vyšším štandardom. V škole máme z vlastného rozpočtu školy vymenené všetky okná, čo značne prispieva ku komfortu,  ale aj k estetizácii.

Počet umiestnených detí v našej škole prevyšuje jej kapacitu, o čom svedčí záujem navštevovať našu školu. Kolektív zamestnancov tvoria skúsené pani učiteľky a asertívny nepedagogický personál. Svojou prácou a prístupom k našim klientom si uvedomujeme svoju dôležitosť v širokej konkurencii a snažíme sa plniť požiadavky  a potreby našich detí.

Ak ste s niečim nespokojní, povedzte to nám,

ale ak ste spokojní, dajte to vedieť všetkým.

Ďakujeme

• MATERSKÁ ŠKOLA