• Návšteva v zariadení pre seniorov Gabriela Prešov

Deti zo 7. triedy navštívili starkých v zariadení pre seniorov Gabriela v Prešove. Deň im spríjemnili básničkami, tančekmi a ľudovými piesňami. Navzájom si podarovali vlastnoručne vyrobené darčeky a deti si pochutnali na koláči a čaji. Všetci sme odchádzali s príjemným pocitom a zážitkami lebo...život sa nemeria počtom nádychov, ktoré urobíme, ale chvíľami, ktoré nám berú dych...

• Jesenné aktivity v 3. triede

Do fotogalérie bol pridaný nový album Jesenné aktivity v 3. triede.

Deti z 3. triedy navštívili EKO PARK HOLÁ HORA a pozorovali domáce aj exotické zvieratká. Na vychádzke v blízkom okolí sme zbierali gaštany, žalude, spoznávali rôzne prírodné materiály a vyrábali si z nich jesenných panáčikov.

• Výstava v Novume

Do fotogalérie bol pridaný nový album Výstava v Novume.

Naši predškoláci sa zúčastnili interaktívnej výstavy v spolupráci s National Geographic v Novume. Tvorili, stavali stavby sveta, kreslili, obzerali a hlavne poznávali svet z rôznych uhlov. Veď nakuknite sami.

• Výstava v Novume
        • 1. návšteva "FITKA" 7.trieda

Do fotogalérie bol pridaný nový album 1. návšteva "FITKA" 7.trieda.

Predškoláci zo 7.triedy po prvý krát navštívili fitnes centrum a cvičili pod dohľadom skúsenej pani trénerky Mariky. Na úvodnej hodine si deti otestovala, čo vedia a v čom majú ešte rezervy. Nechýbalo aj súťaženie a zábava. Tešíme sa na ďalší tréning lebo tréning robí majstra.

• Cyklosúťaž

Do fotogalérie bol pridaný nový album Cyklosúťaž .

V súťaži " Jazda zručnosti" nám naši predškoláci z 3., 4. a 7. triedy predviedli svoju zručnosť a odvahu v jazde na bicykli. Tí najrýchlejší si odniesli aj zaujímavé ceny.

• Moja krajina moje mesto 7.tr.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Moja krajina moje mesto 7.tr..

V rámci témy moja krajina a moje mesto sa naši predškoláci vybrali spoznávať Prešov. Už po ceste sme videli veľa zaujímavých vecí. Ako prvé sme sa vybrali do centra mesta, kde sme si pozreli, parky, fontány, kostol, zaspievali si pri divadle a pod bránkov. Nakukli sme do Čierneho Orla a spočítali hasičom garážové brány. Na jazdiarni sme si poriadne zacvičili, navštívili kone a prešli sa okolo Torysy. A to najlepšie nakoniec, boli sme si pozrieť nádherný výhľad na celé mesto z Kalvárie.

• Moja krajina moje mesto 7.tr.
        • Slávnostné odovzdávanie osvedčení

Do fotogalérie bol pridaný nový album Slávnostné odovzdávanie osvedčení.

Posledný júnový týždeň sa naši predškoláci z 1. a 5. triedy sa za prítomnosti pani riaditeľky a svojich učiteliek rozlúčili so škôlkou. Predškoláci sa rozlúčili peknými básničkami a pesničkami. Pani riaditeľka odovzdala každému predškolákovi osvedčenie o absolvovaní predprimárneho vzdelávania. Ako spomienku na škôlku ich potešila krásnou knihou a popriala všetkým predškolákom veľa úspechov v základnej škole.

• Život v 5. triede

Do fotogalérie bol pridaný nový album Život v 5. triede.

Nazrite do piatej triedy, kde sa naši predškoláci pripravovali na príchod do základnej školy. Popri tom nechýbala zábava, smiech, súťaže a veľa ďalšieho.

• Život v 5. triede
        • ROZPRÁVKOVÉ POPOLUDNIE

Do fotogalérie bol pridaný nový album ROZPRÁVKOVÉ POPOLUDNIE.

Ako každý koniec školského roka tak aj tento rok, sme pre vás organizovali Rozprávkové popoludnie. Tento rok bolo o niečo významnejšie, pretože naša MŠ oslavovala svoje 55.narodeniny. Rodičia mohli vidieť svojich predškolákov na vystúpení, všetky deti zdolávali rôzne úlohy a súťažili o nádherné ceny. Nechýbalo maľovanie na tvár, cukrová vata, studené pivo a kofola a samozrejme skvelý guľáš. Aj keď nás zastihol dážď nikoho to neodradilo odísť domov a zabáva o ktorú sa postaral p. Zuščák pokračovala pod dáždnikmi spolu s moderátorom p. Maťufkom. Ďakujeme za pozitívne ohlasy a už teraz sa tešíme na druhý rok.

• Deň detí v 2. triede

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň detí v 2. triede.

K jedným z najradostnejších dní v našej triede patrí nepochybne aj Deň detí. Inak tomu nebolo ani tento rok. Deti sa celý deň zabávali tancom, hudbou, hrami a súťažami, nechýbalo ani malé pohostenie a taška plná darčekov, o ktoré sa postarali pani učiteľky i rodičia skrz Rodičovskú radu.

• Deň detí v 2. triede
          • Zo sveta detí 2. triedy

Do fotogalérie bol pridaný nový album Zo sveta detí 2. triedy.

Aj skrz naše učebné pomôcky sú deti každý deň vťahované do sveta fantázie. A práve detská fantázia dokáže z obyčajných predmetov vykúzliť stále nové a nové „učebné pomôcky“, skrz ktoré si deti rozvíjajú logické a kritické myslenie, pamäť, jemnú i hrubú motoriku, sociálne a komunikačné zručnosti, učia sa spolupráci, sebareflexii a rozvíjajú aj mnoho ďalších životných zručností.

• Zo sveta detí 2. triedy
        • Sadenie cibuliek  detí z 2. triedy
          • Sadenie cibuliek detí z 2. triedy

Do fotogalérie bol pridaný nový album Sadenie cibuliek detí z 2. triedy.

S veľkým záujmom si deti v našej triede zasadili cibuľky do malých črepníčkov, trpezlivo pozorovali, ako cibuľky rastú a nakoniec si na jarnej cibuľke pochutili doma so svojimi rodinkami. A že rastlinky pre svoj rast potrebujú hlinu, vodu a slniečko, to už vedia tiež.